Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świąd skóry po depilacji u 37-letniej osoby

Od kilku lat mam ogromny problem z depilacją nóg. Wyrywanie nie wchodzi w grę (wtedy jest jeszcze gorzej), natomiast golenie kończy się potwornym swędzeniem i wysypką na skórze, którą niestety zawsze rozdrapuję do krwi. (Problem dotyczy tylko nóg) Skóra swędzi po ok 24 h i trwa to ok 3-4 dni po goleniu. Jedyną radą dermatologa było "Nie golić" ale jestem osobą młodą i nie jest to realne. Mam na nogach strupy i blizny. Stosuje kremy i bardzo staram się nie drapać, ale swędzenie jest aż bolesne.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jedyne co mogę zasugerować to stosowanie krochmalu po zakończonym goleniu, który nawilży skórę i powinien zmniejszyć świąd (zwłaszcza jeżeli będzie zimny (przygotowany wcześniej).

0

Przede wszystkim powinna Pani dobrac odpowiedni dla siebie żel lub piankę do golenia jak i nawilżający krem po goleniu. Prawdopodobnie skóra jest przesuszona i reaguje w ten sposób, może też dojść do zapalenia mieszków włosowych, wówczas niezbędne będzie zastosowanie antybiotyku zęwnetrznie. Radziłabym w przyszłości skorzystac z depilacji laserowej w gabinecie lekarskim - jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia, najczęściej podczas 3-4 sesji, po czym wykonuje się zabiegi przypominające np. raz w roku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy