Swędzenie skóry po opalaniu

Witam. Mam jasna karnacje skóry i piegi na całym ciele, 3 tygodnie temu miałam poparzenie słoneczne, zawsze opalam się na raka, schodziła mi skóra. Na prawym ramieniu piegi zrobiły się ciemniejsze, skóra albo mnie swędzi, albo piecze - najcześciej wieczorem lub w nocy. Smaruje się balsamem nawilżajacym , skóra nie jest sucha. Balsam mnie nie uczula. Wizytę u lekarza mam za 2 m-ce. Co to za swędzenie? Co to może być za choroba ?

Być może uszkodzenie skóry było na tyle poważne, że nadal odczuwalne są skutki w postaci swędzenia. Polecam bezwzględną ochronę przed słońcem w najbliższym czasie oraz stosowanie kremów z filtrem ohcronnym później, gdyż notoryczne poparzenia słoneczne są bardzo poważne w skutkach po latach.