Jasna karnacja a opalanie

Witam. Otóż mam bardzo jasna karnacje powiem nawet że jestem blady do tego mam problemy z opalaniem nie mogę się opalić. Na słońcu jedynie to mi się trochę zaczerwienieją barki po czym na 2 dzień skóra znów jest biała. Innych części ciała nie chcą zmieniać koloru. Miałem robione badania niedawno i wszystko jest ok. Czy to że mam bardzo jasną karnację nawet bladą i problemy z opalaniem to przejaw jakieś choroby ?.

Karnacja nie jest choroba. Osoby z jasna karnacja opalaja sie z trudnoscia, a czesto w ogole. Skora od razu po pobycie na sloncu ulega poparzeniu. Najlepiej, zeby Pan zrezygnowal z opalania. Osoby z jasna karnacja sa bardziej narazone na nowotwory skory.