Opalanie skóry ze znamieniem

Witam! Mam pewne pytanie dotyczące znamienia. Dziś pracowalem dość długi czas na słońcu i opalilem sobie szyje na której mam niewielkie znamie. Czy może to spowodować zezłosliwienie tego znamienia? I Ponieważ mam dużo znamion barwnikowych i unikam opalania lecz dziś to zaniedbałem. Mam jasną karnację i gdy juz się opale to na czerwono. Z góry dziękuje za odp. Pzdr!

Opalanie jest czynnikiem narażenia na czerniaka, zwłaszcza u osób z jasną skórą. Podejrzane znamię należy zbadać dermoskopem. W tym celu proszę pójść do dermatologa, który wykonuje takie badanie.