Opalanie osoby o jasnej karnacji

Mam bardzo jasną karnację, włosy ciemny blond (W dzieciństwie miałem prawie białe, tak jasne), niebieskie oczy i piegi na całej twarzy oraz trochę na ramionach. Słońce mnie zawsze za pierwszym razem, gdy mocniej się opalę - oparza, po czym po tygodniu już mogę kontynuować opalanie i wtedy zaczynam z tego pułapu już brązowego - nie białego i jest dobrze. Czy to jest bezpieczne w moim przypadku? Czy osoby o jasnej karnacji i takiej tendencji mogą w lecie całymi dniami się opalać np.?

Witam Pana,

Osoby o jasnej karnacji powinny unikać słońca w upalne dni między godziną 11- 15. W tym czasie polecam przebywanie w cieniu.
Ponadto proszę stosować filtry o współczynniku ochrony SPV 50.
To pozwoli uniknąć oparzeń , które są niebezpieczne dla zdrowia skóry. Skóra zaś stopniowo będzie delikatnie się opalać bez towarzyszących do tej pory poparzeń

Pozdrawiam
Anna Adamowicz