Swędząca skóra po opalaniu

Witam! Mam problem z swędząca skórą po opalaniu. Na plaży opaliłem tylko nogi ponieważ opalam sie na czerwono i dlatego nie opalałem sie zbyt mocno. I po opalaniu zaczęła strasznie swędziec skóra na całych nogach. Świąd jest niekiedy nie do wytrzymania. Czym można to złagodzić? I dlaczego skóra tak swędzi? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Szanowny Panie,

Swędzenie skóry po ekspozycji na słońce może być wynikiem nadwrażliwości na słońce. Ponadto skóra jest przesuszona i temu również może towarzyszyć uczucie swędzenie.
Proszę pić wapno 3 razy dziennie i nawilżać skórę 3- 4 razy dziennie.
W tym celu polecam preparaty z panthenolem, które łagodzą zaczerwienienie i nawilżają.

Pozdrawiam

Dzień dobry, być może doszło do poparzenia skóy, ale nie można tego stweirdzić nei widząc pacjenta i jego skóry. Nie wiemy czy był zastosowany krem z filtrem . Proszę zastososwać panthenol+ wapno i udać sie do lekarz poz na wizytę.