Jak radzić sobie z tymi wypadającymi włosami?

Od półtora roku mam problem z wypadającymi włosami. Włosy z czasem zaczynały się być bardziej tłuste, a skóra głowy zaczęła swędzieć, mimo że była czysta, choć pojawił się bardzo mocny łupież. Po kilku miesiącach poszedłem do dermatolog, który przepisał mi szampon Stiepox, choć nie miałem żadnych łusek na głowie. Następnie poszedłem do trycholog, który zlecił mi zrobić badania, ponieważ miałem stan zapalny na głowie. Wyszło, że mam insulinoporność, obniżone B12 i podwyższone eozynofile. Później skóra głowy zaczęła mnie mocno piec, jak i na twarzy, skóra stawała się tłusta. Na następnej wizycie trycholog stwierdził, że mam AZS, choć skóra głowy była nadal czysta i nie było i nie ma żadnych plam czy pęknięć skóry, po prostu jest zarumieniona od dużej ilości sebum. Włosów na koronie głowy już mam tak mało, że nie wiem gdzie się udać i co mam dalej robić i czy odzyskam włosy, chociaż ich część... Już mi ręce opadają. Bardzo proszę o pomoc, o jakieś rady i czy jeszcze jest jakaś dla mnie szansa...
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W związku z wykonanymi przez Pana badaniami i stwierdzeniem insulinooporności, warto byłoby udać się jeszcze do endokrynologa, który skieruje na badania hormonalne, ponieważ istnieje ryzyko, że ma Pan podwyższone androgeny, które mogłyby być jedną z przyczyn Pana problemów z wypadaniem włosów. Niestety, nie należy wykluczać również podłoża alergicznego, zwłaszcza że ma Pan podwyższone eozynofile, a zaczerwieniona, piekąca, swędząca skóra głowy może wskazywać na łojotokowe/atopowe zapalenie skóry, tak jak już wskazał lekarz i być może istnieje potrzeba wdrożenia leczenia przeciwzapalnego. Poza tym warto również uregulować poziomy witamin i wdrożyć suplementację kwasów omega-3 i 6.

Więcej informacji na temat problemów z włosami można znaleźć w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-wypadajace-wlosy-i-slaby-wzrok-prosta-mikstura

https://portal.abczdrowie.pl/pokrzywa-na-wlosy

https://portal.abczdrowie.pl/o-jakich-chorobach-swiadczy-nadmierne-wypadanie-wlosow-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.