Czerwona wysypka na jednej nodze

Witam serdecznie! Potrzebuję porady dotyczącej uporczywej wysypki. W sobotę 13 lutego zauważyłam na nodze, a dokładnie w okolicach łydki swędzące krostki około 20. W poniedziałek pojawiły się 3 na udzie i jedna pod, a dzisiaj dwie w okolicach kości krzyżowej. Wszystkie są tylko na jednej nodze. Czerwone, identyczne jak po ukąszeniu komara. Jedne mniejsze, drugie większe.Czy powinnam pójść do apteki po jakąś maść, czy wysypka sama ustąpi? Dodam, że okropnie swędzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Proponuję zrobić zdjęcia tych zmian i udać się na konsultację do lekarza rodzinnego i/lub dermatologa (do tego drugiego wymagane jest skierowanie od rodzinnego). Opis zmian wskazuje na to, że może być to alergia, ale trudno powiedzieć czy na pewno. Może Pani doraźnie zastosować np. Fenistil. Jeśli w ostatnim czasie pojawiło się coś nowego, co mogło Panią uczulić (np. nowy proszek do prania/płyn do płukania, nowe spodnie) to proszę unikać ponownego kontaktu z tym czynnikiem.