Świąd odbytu a uczulenie

Swiąd odbytu. od jakiegoś czasu swędzą mnie okolice odbytu, dbam o higienę, czy moze to być jakieś uczulenie na papier toaletowy czy może na proszek bądz płyn go hihieny intymnej

witam,
może być to odczyn alergiczny na bieliznę i proszek do prania jednak lokalizacja świądu tak ścisle określona może być spowodowana zakażeniem pasożytniczym lub grzybiczym / bakteryjnym,