Czy takie zgrubienia są normalne, znikną i nie należy ich masować?

Witam.. mam 34 lata.. jestem 5 dni po wypełnieniu bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym Juvederm ULTRA 3. W miejscach gdzie wprowadzony był kwas wyczuwam zgrubienie, takie wałeczki, które nie zanikają. Zabieg wykonany był w profesjonalnym gabinecie przez lekarza kosmetologa. Byłam u niego dziś, ale zapewnił mnie, że to normalne i że zgrubienia do dwóch tygodni znikną. Nie zalecił masażu, wręcz przeciwnie odradzał go. Czy takie zgrubienia są normalne, znikną i nie należy ich masować?

Tak się może zdarzyć. Materiał "układa" się w tkankach przynajmniej 2 tygodnie. Jeżeli te wałeczki są wyczuwalne jedynie przy dotyku to wszystko jest na dobrej drodze.

Po wypełnieniu tkanek kwas hialuronowy może być wyczuwalny przez kilka dni, nawet do 2 tygodni. Jeżeli będą jakieś niepokojące objawy najlepiej zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel