Likwidacja zgrubień po podaniu kwasu hialuronowego

Dzień dobry, jak zlikwidować zgrubienia po podaniu kwasu hialuronowego w dolinie łez, jestem 7 dni po zabiegu, jak często i ile dni masować, jaki zabieg zlikwiduje nierówności .jak długo kwas się układa po wstrzyknięciu żeby zobaczyć ostateczny efekt? Czy na efekt trzeba długo czekać?  mam bardzo duże nierównosci pod prawym okiem. Czy to normalne na początku? A może zgrubienia po podaniu kwasu hialuronowego został przeprowadzony nieprawidłowo? Co powinnam teraz zrobić? Martwię się, że mogą być jakieś poważne komplikacje, że zgrubienia pozostaną? CZy może tak być? Bardzo proszę o poradę. Nie wiem co mam zrobić i jak sobie z tym poradzić. Dziekuje

Witam Panią
Przede wszystkim w takiej sytuacji powinna Pani udać sie do lekarza, który wykonywał zabieg. Bezposredńia ocena pozwoli wydać konkretne zalecenia co do masażu. Uważam, jeżeli masaż ma pomoc to wykonany 1-2 x w gabinecie powinien problem nierówności zlikwidować. Inna sprawa jest czasem występujący w tej okolicy obrzęk spowodowany upośledzeniem drenażu limfatycznego. Jeżeli taka bedzie diagnoza to drenaż tej okolicy powinien być wykonywany 1-2 x dziennie. W przypadku blednie podanego wypelniacza, dobrze jest zastosować zabieg falami RF np Pelleve.
Ewa Rybicka

Odradzam samodzielne wykonywanie masażu, ponieważ, jeśli przyczyną jest zbyt duża lub za płytka iniekcja kwasu, można spowodować przemieszczenie preparatu i pogorszyć problem. Masaż powinien wykonać lekarz, jeśli efekt będzie słaby, a podgrzanie falami RF nie pomoże, pozostaje podanie hialuronidazy, która rozpuści nadmiar wypełniacza.

Witam proszę masowac okolicę 2 razy dziennie lekko uciskając grudki..Preparat do 2 tygodni chłonie wodę i rozmieszcza się pod skórą. Po 2 tygodniach jeśli nie zejda prosze udac sie na kontrolę do lekarza wykonującego zabieg.

Proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg, jeżeli objawy nie ustąpią do kilkunastu dni warto rozważyć rozpuszczenie grudek hialuronidazą. Pozdrawiam , w razie pytań jestem do dyspozycji