Jak radzić sobie z uciążliwym trądzikiem?

Witam, mam 22 lata i problem z trądzikiem odkąd pamiętam, moja cera raz wygląda dobrze raz okropnie. Stosowalam już wiele rzeczy, toniki,maseczki, żele myjące, peelingi, mascie i nic. Byłam raz na peelingu kawitacyjnyn tam Pani powiedziała, że mam suchą cer3. A mnie się wydaje, że moja cera jest tłusta, ponieważ świeci się ciągle najbardziej w strefie T. Do tego jest cała w grudkach, zaskornikach.. Nie wiem już co robić. Pracuje w solarium chciałabym się opalic ale zauważyłam, że po opalaniu moja cera pogarsza się jeszcze bardziej. Jest jakiś krem, który ochronilby moja cerę przed trądzikiem po opalaniu? Dużo czytałam i polecają krem bielenda bikini Matt look spf 30 krem do twarzy do opalania. Proszę o odpowiedź co dalej robić.

Dzień dobry, częstym problemem cer tłustych, trądzikowych jest towarzyszące im odwodnienie ( mylone z suchością skóry). Problem pojawia się podczas nieodpowiedniej pielęgnacji uwzględniającej stosowanie silnie wysuszających substancji na całą twarz - nie na miejscowe stany zapalne. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych. Cerę trądzikową należy również chronić przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Wysuszenie skóry pod wpływem kąpieli słonecznych w rezultacie przyniesie nasilenie łojotoku, a tym samym zmian aktywnych na naszej skórze.
W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów.. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow