Suchość i świąd skóry

Witam.Od dawna mam problem z suchością skóry.Od 3 tygodni pojawił się świąd skóry na twarzy i szyi nie mogę używać żadnych kremów nawet hypoalergicznych.Od kilku dni swędzi mnie już skóra całego ciała.Nie mam żadnych wyprysków ani zaczerwienienia tylko skóra jest bardzo sucha taka papierowa.Dodam że mam niedoczynność tarczycy(100euthyrox)wiek 50 lat.Proszę o poradę jakich kosmetyków czy leków mogę używać lub wykonać jakieś badania.Czy używanie prep ORSALIT jest pomocne?Dziękuję za odpowiedź.

Problem, który się pojawił koreluje z Pani podstawową chorobą jaką jest niedoczynność tarczycy. Zdecydowanie radziłabym zgłosić się do lekarza w celu wykonania kontrolnych badań hormonów tarczycy. Leczenie samych objawów skórnych może nie przynieść widocznych rezultatów, ewentualnie emolienty dostępne w aptece mogą przynieść chwilową ulgę. Na pewno należy skórę nimi nawilżać, ale przede wszystkim należy sprawdzić czy nie trzeba wyrównać poziomu hormonów.

Witam serdecznie,
w przypadku niedoczynności tarczycy suchość skóry i jej świąd są typowe. Polecam przede wszystkim emolienty w formie żelu do mycia ciała i twarzy oraz balsam nawilżający ciało. Działają one też przeciwświądowo i łagodząco. Proszę spróbować polskie produkty Emolium lub Cerko w bdb cenie i stosować je 2 razy dziennie, do 5 minut po kąpieli, a także w ciągu dnia jeśli suchość nawraca.

Pozdrawiam,
ES