Problem z wrastającymi włosami a depilacja laserowa

Jako że mam ogromny problem z wrastającymi włosami, zdecydowałam się na depilacje laserową. Przed tym jednak chciałabym się dowiedzieć co się dzieje jeśli chodzi o włosy wrośnięte pod skórą, czy przed zaczęciem wykonywania zabiegów depilacji laserowej trzeba je usunąć chirurgicznie?

Jeżeli nie ma stanu zapalnego to usuwanie włosów wrośniętych nie jest potrzebne. Depilacja laserowa w tym miejscu powinna te włosy również zlikwidować bo zależy to tylko od dotarcia energii świetlnej do celu czyli melatoniny, która znajduje się we włosie.

Dzień dobry,

Wrastających włosków nie trzeba usuwać chirurgicznie przed epilacją laserową- ważne by zgolić je maszynką jednorazową w dniu zabiegu. Proszę wybrać profesjonalną klinikę, która pracuje na medycznych laserach. Polecam laser diodowy- milesman. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę (barwnik) mieszków włosowych i skóry. Cebulka włosa zostaje niszczona tak, że już się nie odnawia. Dla trwałego efektu, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych- ilość jest sprawą indywidualną uzależnioną od koloru, rodzaju, ilości i struktury włosków.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

wrastające włoski są wskazaniem do takich zabiegów, więc nie trzeba się o to martwić. Już po kilku zabiegach różnica będzie znaczna.