Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg laserowy lightsheer po depilacji

Proszę o informację, jaki czas musi upłynąć od depilacji włosow (wyrwanie) do podjęcia zabiegów laserowych lightsheer. Resztę zaleceń i przeciwwskazań znam, bo już korzystałam z laseroterapii. Proszę zaproponować jakie widełki czasowe zastosować? Owłosienie (cienkie,dlugie) u kobiety na plecach/ od lędzwi po kark.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, Szanowna Pani, dla zabiegów laserowych owłosienie im dłuższe, tym łatwiej ulega depilacji. Czas zależy od indywidualnej szybkości wzrostu włosów u Pani. Proszę wybrać okres, gdy włosy bedą dłuższe. Pozdrawiam

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Włosy powinny być o długości ok. 3 mm przed depilacją laserową. Należy pamiętać, że zabiegi takie są skuteczniejsze u osób o ciemnym kolorze włosów.

0

Witam.
Przed depilacją laserem Light Sheer nie musi Pani zapuszczać włosów, bo laser ten działa bezpośrednio na cebulkę włosa. Dzień przed depilacją lub w tym samym dniu należy dokładnie zgolić włosy. Jeżeli Pani wyrywała, proszę odczekać około 1 m-c, żeby włosy trochę się wzmocniły i następnie je zgolić. Im silniejszy włos, tym lepszy efekt zabiegu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Po 3 tygodniach można wykonać zabieg po usuwaniu z cebulkami. iPóźniej odstęp między jednym a drugim zabiegiem powinien wynosić 4-5 tygodni.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Proszę odczekać 3-4 tygodnie po mechanicznych wyrywaniu włosów. W przypadku zabiegów laserem diodowym WŁOSY MUSZĄ BYĆ ZGOLONE w dniu zabiegu lub dzień przed. Laser działa na melaninę a wiec barwnik zawarty we włosie. W przypadku kiedy włos będzie długi cała energia wiązki laserowej skupi się na włosie wystającym ponad powierzchnię skóry czego skutkiem będzie poparzenie skóry oraz brak efektu zabiegu (wiązka lasera nie dotrze wtedy już do brodawki włosa).

Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry,

Na dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić okolice poddane zabiegowi, ponadto należy pamiętać o zaprzestaniu korzystania z wosku/depilatora na 3-4 tyg przed depilacja laserową.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy