Wrastające włoski po depilacji woskiem

Witam.Przez ostatni rok depilowałam włosy na nogach woskiem.W związku z tym mam obecnie ogromny problem z wrastającymi włoskami. Sprawa jest na tyle poważna, że wydrapuję, wydłubuję te liche włoski, które nie mogą się przebić przez skórę. Peelingi nie pomagają,nie mogę sobie z tym poradzić. Nie chcę blizn na nogach a zmian po drapaniu jest już sporo.W jaki sposób można sobie poradzić z tym problemem? Od miesiąca golę nogi ale jest jeszcze bardzo dużo wrośniętych włosków. Proszę o poradę.dziękuję

Proszę pomyśleć o depilacji laserowej. Teraz zimą można pozwolić sobie na przerwę w depilacji , tak aby włoski odrosły i wówczas wykonać pierwszy zabieg. Trzeba zaplanować kilka zabiegów, ale depilacja wykonana dobrym laserem, jest najlepszym sposobem pozbycia się niepożądanego owłosienia.

Jedyną skuteczną metodą na wrastające włosy jest mikrodermabrazja w zależności od stopnia nasilenia problemu należy wykonać parę zabiegów w odstępach 7-10 dni. Jeśli na skórze pojawiają się zmiany zapalne, należy wtedy zastosować maść z antybiotykiem.
W zależności od rodzaju blizn po usuwaniu wrastających włosów można zastosować zabiegi peelingów medycznych oraz laser.