Czy na drugi dzień po szczepieniu można wychodzić na słońce?

Czy na drugi dzień po szczepieniu można wychodzić na słońce? Dziecko ma 17miesiecy i delikatny rumień na ręce po szczepieniu.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie ma przeciwwskazań do spacerów ale rączka powinna być osłoniona przed słońcem np. bluzeczką z dłuższym rękawem. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego.