Czy mogę brać antybiotyk Tetralysal i wychodzić na słońce?

Dzień dobry chciałam bym zapytać czy mogę brać antybiotyk Tetralysal latem i czy mogę wychodzić na słońce?
KOBIETA ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Podczas stosowania tego antybiotyku może wystąpić nadwrażliwość na światło słoneczne. Powinna Pani zatem unikać długotrwałej ekspozycji na słońce.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam, Tetralysal jest antybiotykiem z grupy tetracyklin. Opalanie na słońcu w najlepszym razie może skończyć się poparzeniem słonecznym lub przebarwieniami. Normalne funkcjonowanie na słońcu (spacery, sport) nie dają takiego ryzyka, ale opalanie leżąc "plackiem" jest wykluczone. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy