Kiedy mogę wykonać depilację laserową po kuracji Tetralysalem?

Dzień dobry, jaki czas po zakończeniu terapii lekiem Tetralsyal powinnam odczekać aby wykonać depilację laserową?

Tetralysal należy do grupy antybiotyków tetracyklinowych o szerokim spektrum działania bakteriostatycznego( hamującego rozwój bakterii) które wykazują nadwrażliwość na światło. Oznacza to że podczas kuracji powinno się unikać przebywania na słońcu ale i zabiegów laserowych, w tym depilacji. Bezpiecznie jest odczekać po leczeniu minimum 2 tygodnie. Ze swego doświadczenia zalecam jednak wizyty z zastosowaniem lasera miesiąc po zakończonej terapii