Czy przyjmowanie Tetralysal jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej bikini?

Czy przyjmowanie antybiotyku Tetralysal jest na 100% przeciwwskazaniem do depilacji laserowej bikini? (Laser aleksandrytowy) Wiem, że jest to antybiotyk z grupy tetracyklin, który działa światłouczulująco - ale czy mogę pójść na jeden zabieg i przekonać się na własnej skórze? :(

Tetralysal jako tetracyklina może być fototoksyczny. Fototoksyczność jest wymieniona w specjalnych ostrzeżeniach i środkach ostrożności. Nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie o ile będzie się unikać bezpośredniego nasłonecznienia ( czego i tak należy przestrzegać), solarium, etc. O ile oczywiście nie stosuje Pani jednocześnie retinoidów.

Dzień dobry,

Moim zdaniem lepiej unikać zabiegów laserowych podczas stosowania tetracyklin. Bikini to wrażliwy obszar a jego poparzenie jest bardzo nieprzyjemne dla pacjenta, wiec lepiej zachować zdrowy rozsądek i świadomie nie narażać się na takie ryzyko.

Pozdrawiam