Co takiego znaczy ten wynik badania kanału szyjki macicy?

Miałam wykonywany posiew z kanału szyjki macicy wynik jest następujący: 1. Lactobacillus spp Flora fizjologiczna błon śluzowych Co ten wynik oznacza? Chciałam powiedziec że bardzo piecze mnie w pochwie i mam plamienia przed,y stosowaniu tabletek TRISEQUENS .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ten wynik jest prawidłowy – badanie nie wykazało obecności mikroorganizmów patogennych, a jedynie bakterie kwasu mlekowego, czyli właśnie Lactobacillus spp. Są one fizjologiczną, czyli naturalną, florą bakteryjną błon śluzowych pochwy i nie są przyczyną Pani dolegliwości. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/flora-bakteryjna-miejsc-intymnych-a-infekcje.

Natomiast terapia HTZ, opierająca się na stosowaniu leku Trisequens, może mieć skutki uboczne w postaci drożdżycy lub zapalenia pochwy, objawiającego się bólem, pieczeniem czy swędzeniem okolic intymnych. Wskazana byłaby dalsza diagnostyka w celu ustalenia przyczyny dolegliwości. O hormonalnej terapii zastępczej przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hormonalna-terapia-zastepcza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.