Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać taki problem z wysławianiem się?

Witam! Zauważyłem u siebie problemy z wysławianiem się. Polega to na tym że czasem brakuje mi odpowiedniego słowa i przez chwilę mam "pustkę w głowie", przy okazji zdarza się że używam niewłaściwej formy wyrazu albo formułuję zdanie w niegramatyczny sposób. Same zdania też są raczej proste i krótkie. Takie "zacięcia" zdarzają mi się przede wszystkim w mowie, w tworzeniu tekstów nie mam problemu. Używam małego zasobu słów, wręcz nie umiem znaleźć w głowie inteligentnych ripost, czuję takie.. otępienie i mam wrażenie jakby mi drastycznie IQ spadło. Nie wiem czy jest to spowodowane nerwicą i depresją, na którą się leczę. Czym mogą być spowodowane takie objawy? I jeśli jest to coś niepokojącego, gdzie najlepiej zacząć szukać pomocy? U neurologa, logopedy czy może porozmawiać o tym problemie z psychiatrą?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 5 dni temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Dzień Dobry Panu:)

Opisane przez Pana niepokojące Pana objawy, mogą być odpowiedzią na zdiagnozowaną u Pana nerwicę/stan depresyjny.
Warto skonsultować symptomy z Lekarzem prowadzącym Pana.

Z mojej strony do rozważenia kontrolnego badania neuropsychologicznego, celem oceny funkcji poznawczych (pamięć, uwaga, koncentracja).

Z życzeniami dla Pana wszystkiego dobrego,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy