Przyspieszenie rytmu serca i kołatanie

Witam mam pytanie co kilkanaście minut przyspiesza mi bicie serca na 4-5 sekund odczuwam krótkie kołotanie

Witam. Jeśli przyspieszone bicie serca nie wiąże się z wysiłkiem fizycznym może być wynikiem arytmii. Sugeruję konsultację z lekarzem poz który wdroży odpowiednią diagnostykę.

W pierwszej kolejności szerzej mógłby wypowiedzieć się kariolog po wykonaniu np. echa serca i innych badań diagnostycznych; jeżeli nie stwierdzi dysfunkcji układu krążenia, wówczas proszę skonsultować się z psychologiem, ponieważ objawy jakie Pan opisuje występują bardzo często na tle nerwowym, np. w wyniku utrzymującego się bądź chronicznie występującego stresu.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl