Problem z kołataniem serca

Witam! Borykam się obecnie z kołataniem serca (ciśnieniomierz pokazuje kontrolkę "arytmia, niemiarowe bicie serca) przy czym ciśnienie jest w normie oraz puls. Często też mam skoki ciśnienia, w przeciągu 3 minut ciśnienie ze 145/90 potrafi zejść do 80/60. Robiłam badania, które wykazały niski poziom potasu i sodu, lipiec potas 3,3 wrzesień 3,4 mmol/ i następny 3,7 mmol/1, obecnie potas to 4,3 sód 136, hemoglobina 12,3. W badaniu moczu: liczne nabłonki płaskie, śluz obfity oraz 2-3-4 wpw. Ogólnie wyniki są dobre, tarczyca wykluczona, echo serca, usg: zastawka mirtalna - prawidłowa E/A=1,2 DT=180ms, śladowa fala zwrotna, zastawka tętnicy płucnej act = 130ms, śladowa fala zwrotna. Poza tym wszystko w normie, ekg raz na IP w szpitalu wyłapało małą arytmię, ale zazwyczaj nie wyłapuje. Pech chce, że tuż po ekg, w trakcie wizyty mnie łapie "trzepotanie serca w gardle". Choruję na astmę od 9 roku życia. Od siedmiu lat przyjmuję serevent 500 2x1 wdechu. Przez astmę nabawiłam się nerwicy lękowej i przez jakiś czas zażywałam hydroxyzynę 10mg oraz afobam 0,5 w momentach duszności, teraz biorę go również, kiedy mam kołatania. Lekarz kardiolog powiedział, że nie muszę zakładać Holtera, przepisał mi kalium w saszetkach 3x1 i poziom potasu podniósł się bardzo szybko, bo w ciągu 3-4 dni do obecnego poziomu. Dodam, że po zażyciu tych saszetek dostawałam wysokie ciśnienie, które aż "waliło mi w zatoki". Moje pytanie brzmi: skoro potas się wyrównał, EKG jest w normie, echo, USG jest w normie, tarczyca w normie, dlaczego kołatania serca zostały, to przerażające uczucie bulgoczącej i walącej kluchy w gardle, przy tym uczucie gorąca i zimna na przemian. Jest tak trudne do zniesienia, że nie umiem sobie z nim radzić. Staveran nie pomaga, milocardin nie pomaga, nie wiem co robić. Bardzo się boję. Proszę o pomoc.

Witam! Jednym z czynników wywołujących uczucie kołatania mogą być leki stosowane w astmie m.in. serevent. Innym czynnikiem, który u Pani występował było niskie stężenie potasu. Celem określenia rodzaju zaburzeń rytmu wskazane jest jednak wykonanie co najmniej 24-godzinnej rejestracji EKG metodą Holtera i dopiero wtedy odpowiednie postępowanie. Stężenie potasu można kontrolować stosując ew. suplementację, choć jeśli problem będzie nawracał wskazana będzie diagnostyka przyczyny utraty tego pierwiastka. Leki na astmę również musi Pani przyjmować, dlatego w przypadku stwierdzenia zaburzeń rytmu można to leczenie nieco zmodyfikować lub dołączyć leczenie kontrolujące pracę serca. Dla wdrożenia odpowiedniego postępowania konieczne jest jednak właściwie zdiagnozowanie problemu. Pozdrawiam