Wypadanie zastawki mitralnej i kołatania serca u 30-latki

Od roku odczuwam silne kołatania serca na szyi. Miałam założony Holter, który niczego złego nie wykazał. Echo serca pokazało wypadanie zastawki mitralnej, ale w moim wieku (30lat) to podobno nie wada. Morfologia, tsh, usg jamy brzusznej są prawidłowe. Chciałabym zapytać gdzie jeszcze należałoby szukać przyczyny takich dolegliwości.

sugerowałbym dążenie do wykonania EKG podczas trwania arytmii ( nie pisze Pani jak długo trwają) lub powtórzenia holtera celem "złapania" arytmii.
Jest wiele typów arytmii - zależnie od typu dobiera się leczenie.
Uczucie kołatania odczuwanego w gardle może występować np .przy częstoskurczach nadkomorowych.