Wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej z drobnymi brzeżnymi zwłóknieniami

Prosze o odpowiedz. Czy wypadanie przedniego platka zastawki mitralnej z drobnymi brzeżnymi zwloknieniami i niewielka fala zwrotna do lewego przedsionka jest wada serca?jakie moze dawac objawy fizyczne,czy moze powodowac inne schorzenia serca np.niedokrwienie i czy w ekg z tego powodu moga wyjsc zmiany. Dodam jeszcze ze w opisie echo jest jeszcze napisane Rvot 2,63. Co to oznacza?w ekg tachykardia zatokowa,zaburzenia przewodzenia miedzyprzedsionkowego,bloki komorowo przedsionkowe 1 stopnia.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wypadanie płatka zastawki mitralnej nie powoduje bloku przedsionkowy-komorowego pierwszego stopnia. Jest to wada polegającana przemieszczeniu płatka zastawki mitralnej do lewego przedsionka w czasie skurczu lewej komory. Pozdrawiam