Czy kołatanie serca jest niepokojące u osoby z cienką zastawką?

Witam, mam pytanie odnośnie mojego serca. Otóż, gdy miałem 12 lat i pierwszy raz poszedłem z mama do lekarza kardiologa usłyszał szmery w sercu. Stwierdził, ze mam cienka zastawkę mitralna. 5 lat później to same, jedyne co usłyszałem to "brać magnez ale to nic złego proszę się nie martwić" wszystko było aż do teraz. Mam 25 lat w tym roku i od czasu do czasu mam kołatanie serca, nie mecze się przy wysiłku. Zastanawiam się czy coś dzieje się nie tak czy to po prostu ja panikuje. Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczny zapis ekg i Ew holtera ekg aby zobaczyć rytm serca w ciągu doby proponuje zgłosić się do Lekarza rodzinnego