Stwierdzenie tachykardii i lekkiej niedomykalności zastawki trójdzielnej i mitralnej

Witam,udałam się na pierwszą wizytę do kardiologa,powodem wizyty były szmery w sercu, które usłyszał lekarz rodzinny. Podczas wizyty miałam wykonane Echo serca lekarz stwierdził tachykardię i lekką niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Muszę wykonać komplet badań krwi i EKG. Jestem zdziwiona bo nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem, nie palę nie piję alkoholu, nie jestem też zwolenniczka kawy . Co może być tego przyczyną i jak się to leczy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dopiero po przeprowadzeniu dalszych badań będzie można ustalić przyczynę dolegliwości, przede wszystkim ważne jest wykonanie EKG i ocena poziomu hormonów tarczycy oraz elektrolitów. Niewielka niedomykalność zastawek najprawdopodobniej będzie wymagać obserwacji, wyjaśnienia wymagają przede wszystkim zaburzenia rytmu serca.