Problem z kołataniem serca u 25-latki

Witam, Od 2012 r mam problem z kołataniem serca. Badania Holtera wyszło ok. Echo serca wykazało minimalną nie domykalność zastawki.Od tego roku objawy znowu są wzmożone. W ubiegły piątek osłabłam(ale nie zemdlałam), miałam uczucie duszności, kołatanie serca a później uczucie bólu, ścisku w sercu. Zażyłam proplanolol 10 mg. Po wizycie u lekarza na EKG wyszła tachykardia. Natomiast w dniu dzisiejszym miałam podobną sytuację w osłabnięcie, kołatanie, dreszcze, bladość skóry. Proszę o poradę.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co powoduje kołatanie serca u 25-latki?

Witam. Mam 25lat. Kobieta. Od pewnego czasu mam kolatania serca. Dwa razy juz mialam tetno 120 i bylam na izbie przyjec. Robilo mi ekg i wyszlo wszystko ok. Dostalam przekaz do kardiologa i czekam na wizyte. Oraz badania na tarczycetylko tsh.Czy wynik tsh jesli jest w normie to wszystko jest ok? Czy warto sie udac do endokrynologa? Myslalam tez ze to nerwica bo przez te kolatanie serca mam stres zwiazany z tym. Czuje ucisk w gardle i mam biegunki oraz spiety brzuch.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, na razie nie ma się czym martwić.
To mógłbyć przypadkowy skok spowodowany jakąś chwilową kumulację stresu.
Jeżeli tsh i ekg będę w porządku
to powinna Pani zbadać swój poziom stresu, konsultując psychoterapeutę.
Pozdrawiam

0

Witam Panią
Bardzo często stres i napięcie nerwowe wywołują
kołatanie serca i reakcję ze strony układu pokarmowego
objawiającą się biegunką, bólem i skurczami żołądka
oraz innymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.
Jeżeli stres utrzymuje się, to warto skorzystać z pomocy
psychologicznej, gdyż długotrwały stres może prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Panią do podjęcia terapii psychologicznej.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Problem z kołataniem serca u 30-latki

Witam.Od jakiegoś czasu mam problem z kołataniami serca.!3listopada 2014r zbrało mnie pogotowie z powodu kołatania nie mogłam oddychać,było mi słabo i zdrętwiały mi rece.W szpitalu lekarz stwierdził,że nic mi nie dolega a kołatanie minie.Ok.Wróciłam do domu znowu sytuacja się powtorzyła wiec stwierdziłam,że pojade do lekarza rodzinnego. moja pani doktor dała mi leki uspokajające ale kołatanie było dalej i jest do tej pory.Nie wiem już co robic?kardiolog mnie badal jest ok terczycy tez nie mam
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania

Czy występuja jeszcze jakieś inne objawy? jakie ma Pani wartości ciśnienia? inne choroby? przyjmowane leki? Być może kołatanie występuje na tle nerwowym. Może zasadna byłaby wizyta u psychologa/psychiatry?
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty