Czym może być spowodowane przyspieszone bicie serca?

Witam, od około miesiąca odczuwam kołatanie serca. nie występuje to codziennie ale często-kilka razy w tygodniu. serce bije szybko, zdarza się że nierównomiernie. szczególnie odczuwalne jest to wieczorem, gdy leżę już w łóżku. Nie miałam wcześniej problemów z sercem, ale przyznaję że w ostatnim czasie towarzyszy mi silny przewlekły stres. Zaznaczam, że od 2 tygodni przyjmuję magnez w tabletkach. Czym może być spowodowane takie przyspieszone bicie serca?

Witam,

przyspieszone bicie serca może mieć różne przyczyny, proponuję więc udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli lekarz wykluczy przyczyny somatyczne, to możliwe, że Pani objawy mają podłoże emocjonalne, zwłaszcza, że wspomina Pani o przewlekłym stresie. Wtedy najlepiej byłoby skorzystać z pomocy psychologa, który podczas wizyty może np. zaproponować Pani skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem.

Pozdrawiam,
Marzena Swoszowska-Mojżesz

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć odpowiedzi na Pani pytanie. Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania i może skierować Panią do kardiologa. Jeśli z punktu widzenia internistycznego, kardiologicznego okaże się Pani osobą zdrową, kołatanie serca może wiązać się np. ze stresem, atakami paniki, mieć charakter psychosomatyczny itp. W takiej sytuacji należy zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Proszę skontaktować się z kardiologiem. Jeżeli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone, wówczas proszę udać się na wizytę do psychologa.
Bardzo często stres wywołuje objawy jakie Pani opisuje.

Życzę wszystkiego dobrego!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Pisze Pani o kołataniu serca, które pojawiło się po raz pierwszy po długotrwałym okresie stresu. Jest to niepokojące, bo nigdy wcześniej nie pojawiały się u Pani problemy kardiologiczne. Całkiem możliwe, że jest to nerwica. Długotrwały stres, który kumulował się w Pani organizmie, może uwidaczniać swoje skutki w taki sposób, który został przed chwilą opisany. Jednakże kołatanie serca może być spowodowane również problemami somatycznymi, więc warto udać się na wizytę do lekarza. Jeżeli wykluczone zostanie podłoże fizyczne, zalecam skorzystać z konsultacji psychologicznej.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA