Przyspieszone bicie serca u 24-latki

Od kilku lat miewam przyspieszone bicie serca, występuje ono kilka razy w roku. Serce bije wtedy 190/minutę i utrzymuje się nawet do godziny, oddycha mi się z trudnością a każdy najmniejszy ruch powoduje że serce przyspiesza jeszcze bardziej. Przyspieszone bicie serca pojawia się bez żadnej przyczyny, nagle. Co może być przyczyną i czy powinna się udać do lekarze jeżeli występuje tak rzadko?

Aleksander Ropielewski

Proszę skontaktować się z kardiologiem. Objawy wskazują na zaburzenia rytmu, które w niektórych przypadkach mogą być zagrożeniem życia, dlatego konieczna jest właściwa diagnoza.