Czy ciągłe zmęczenie może być objawem choroby?

Mam 21 lat, od dłuższego czasu mam problemy z nadmierną sennością, często mimo normalnie przespanej nocy (niezależnie czy było to 8, 10 czy 12h) zawsze w ciągu dnia potrzebuję ok 2h drzemki. Ostatnio próbuję oszukać organizm pijąc kawę jednak senność nadal jest. Miałam robione podstawowe badania krwi w których wyszła lekka anemia dostałam żelazo i nic więcej. Niedawno doszedł bardzo dziwny ból stawów? Jest to bardzo męczący pulsujący ból w ramionach (barkach?). Jeszcze jednym istotnym szczegółem może być zbyt szybkie męczenie się, jestem (byłam) typem sportowca zmęczenie nie było mi straszne, jednak zaczęły się problemy gdy po szybkim marszu łapię zadyszkę. Powiem szczerze, że może nie jest to nic takiego jednak dużo się teraz słyszy o niewykrytych chorobach, bądź trudnych do zdiagnozowania a nie ukrywam jest to dla mnie męczące. Z góry dziękuję za odpowiedź.
21 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam

Proszę wybrać się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć o wszystkich swoich dolegliwościach i niepokojach. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań. Myślę, że doszukiwanie się u siebie ukrytych chorób nie jest wskazane. Często zdarza się bowiem, że anemia i zmęczenie wspływają na obniżenie napędu życiowego oraz nastroju.

Pozdrawiam

0

Szanowna Pani,

proszę zgłosić swoje objawy do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie całego panelu badań krwi. Warto też zasięgnąć porady psychologa, ponieważ przewlekłe zmęczenie bardzo często łączy się z przedłużającym się napięciem, chronicznie utrzymującym się stresem, który odpowiada za większość cywilizacyjnych chorób. Każdy człowiek reaguje na stres inaczej. Jedni mają kłopoty żołądkowe, przyspieszone bicie serca, jeszcze inni cierpią na bezsenność czy pogorszenie pamięci. Zwiastunami stresu może być także osłabienie i ospałość. Takich sygnałów nie wolno bagatelizować.

Serdecznie pozdrawiam!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty