Trudności z zasypianiem a nieustanne zmęczenie

Od jakiegoś czasumam problem ze snem nie przynosi mi takiego wypoczęcia jak wcześniej i w ciagu dnia jestem zmęczona oraz przybita. Moze ma to związek ze zmianą szkoły. Byla to dla mnie dość stresująca zmiana, miałam problemy ze spaniem, jednak wszystko stopniowo mijało, a teraz w ciagu ostatniego tygodnia wróciło. Gdy idę spac budzę sie zazwyczaj okolo 4 w nocy i nie mogę znów zasnąć. W weekend gdy nie musze myśleć o szkole również budze sie co ok. pół h. Gdzie leży przyczyna? To bardzo męczące

Witam
Życie w ciągłym stresie powoduje poważne dolegliwości,
które niekiedy nasilają się dopiero po zakończeniu stresującej sytuacji.
W leczeniu objawów, które Pani opisuje najlepsze efekty przynosi
psychoterapia. Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami.
Pozdrawiam serdecznie

Współcześnie bardzo wiele osób jest nieustannie narażonych na stres. Czasem bywa to stres mobilizujący, ale częściej - zwłaszcza gdy stan napięcia utrzymuje się długo, działa on niekorzystnie na zdrowie. Każdy reaguje na stres inaczej. Jedni mają kłopoty żołądkowe, inni przyspieszone bicie serca, a inni cierpią na bezsenność czy pogorszenie pamięci. Zwiastunami stresu mogą być brak apetytu albo napady głodu, rozdrażnienie lub ospałość. Równolegle pogarsza się nastrój, niektórzy mają też lęki.

Takich sygnałów nie wolno bagatelizować. Tym bardziej, że na tym etapie możemy jeszcze pomóc sobie sami. Proszę nie czekać aż stres zrobi w Pani organizmie prawdziwe spustoszenie - za długotrwały stres wcześniej czy później przychodzi nam słono zapłacić. A jego skutki mogą pojawić się nawet po kilku latach.

Sugerowałabym przemyśleć co tak naprawdę sprawia, że czuje się Pani nadmiernie obciążona i o ile to możliwe należałoby natychmiast wyeliminować niepożądany stresor. Z życzliwością proponuję także bezpośrednią konsultację psychologiczną, która ułatwi Pani rozwiązanie trudności i przywróci zdrowy sen.

Trzymam kciuki!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl