Załamanie nerwowe i chroniczne zmęczenie

Dobry wieczor. Mam 31 lat, partnera i synka 16 miesiecy. Przechodze zalamanie nerwowe, objawia sie to wieloma czynnikami. Dzien zaczynam z ptzymusu codzirnnie o 5:30 slyszac placz/krzyk/wrzask dziecka. Od razu dostaje boli jelit i biegunki i bolu glowy. W pracy sie stresuje bo widze po sobie obnizona komcentracje i popelniam bledy, za co moge byc zwolniina _tego sie boje. Wracam z dzirckirm ze zlobka 1.5 godziny przy chronicznym stresie, jękach, placzu itd.czesto placzę..Jak mam odzyskac spokoj?

Witam Panią. Jeszcze wcześniej niż 16 miesięcy temu (powinniśmy liczyć również czas ciąży) w Pani życiu nastąpiła duża zmiana. Pojawienie się Pani dziecka na świecie było kolejnym etapem tej zmiany a powrót do pracy w tej nowej sytuacji to jeszcze kolejna zmiana. Jak przeczyta Pani moje zdanie zobaczy Pani, że dużo tej zmiany. Po przeczytaniu Pani opisu uderzyła mnie samotność. Odnoszę wrażenie, że boryka się Pani z tą ilością zmian sama. Tak nie powinno być. To w reklamach i stereotypach przedstawia się wyłącznie uśmiechniętą, szczęśliwą i radzącą sobie bez niczyjej pomocy mamę małego dziecka. Proszę zaangażować swoje otoczenie do pomocy i przejęcia części obowiązków. Jeśli Pani samopoczucie będzie się nadal utrzymywać na niepokojącym poziomie proszę rozważyć pomoc specjalistyczną. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Proszę porozmawiać z bliską osobą nt. swoich trudności - może właśnie z partnerem bądź inną osobą, do której ma Pani zaufanie i która na prawdę Panią zrozumie. Znalazła się Pani w nowej i nie łatwej sytuacji, jest Pani młodą mamą, która musi poradzić sobie zarówno z nowymi obowiązkami związanymi z dzieckiem, jak i z aktywnością zawodową - i to wcale nie jest łatwe.
Może ktoś z bliskiego otoczenia mógłby Panią w jakimś stopniu odciążyć, pomóc?

Na pewno potrzebuje Pani odpoczynku i czasu tylko dla siebie, aby powrócić do równowagi wewnętrznej. Proszę zapytać samą siebie co sprawia Pani przyjemność i podarować sobie ten czas, którego Pani bardzo potrzebuje i podczas którego ktoś z bliskich mógłby zaopiekować się maluszkiem.
Proszę także przemyśleć bezpośrednią konsultację u psychologa w Pani miejscu zamieszkania.

Serdecznie pozdrawiam!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl