Załamanie nerwowe i stan depresyjny

Rok temu mąż miał załamanie nerwowe określone jako stan depresyjny. Wyszedł z domu i zerwał kontakt ze światem. Po nocnych rozmyślaniach zgłosił się o pomoc. Był w szpitalu i przeszedł terapie oraz przyjmuje leki. Dla mnie to wydarzenie było wielkim przeżyciem. Mąż ukrywał swoje kłopoty. W szpitalu mnie przeprosił i wszystko się powoli prostowało. Jednak ostatnio ciągle mi smutno. Wracają do mnie te emocje i płacze. Gdy słysze o depresji, samobójcach tak samo. Czy to przejdzie? Czy trzeba czasu?

Witam,

uważam , że w obecnej sytuacji powinna Pani zadbać o siebie.Objawy, o których Pani pisze mogą wskazywać na przeżywany przez Panią kryzys. Proszę skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty, który pomoże Pani w zrozumieniu tego co się dzieje.

Pozdrawiam,
M.Strózik

Witam,

rozumiem Pani sytuację, mam wrażenie że największą trudnością jest zamartwianie się, obawy o przyszłość a nawet poczucie zagrożenia z którymi być może Pani walczy.
Każda choroba wywiera ogromny wpływ na wszystkich członków rodziny, depresja doświadczana przez bliskiego może wywoływać stan subdepresyjny u jego najbliższych.
Proszę zadbać o siebie i skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty.
Dodatkowo polecam Pani zapoznanie się z materiałami dotyczącymi choroby ( http://forumprzeciwdepresji.pl/ ) z którą walczy Pani mąż. Zrozumienie przez Panią problemu i odpowiednie nastawienie będzie wpływało na postawę męża wobec choroby i na jego samopoczucie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl