W jaki sposób pomóc sobie z problemem dotyczącym snu?

Witam. Od okolo miesiaca borykam sie z problemem dotyczacym snu. pracuje w ciagu tygodnia na zmiany popoludniowe czyli 16-1. spie normalnie okolo 7-8 godzin. Jestem wyspany. Ale gdy tylko przychodzi wolne i relaksuje sie ogladajac np film, potrafie nagle zasnac. Nie rejestruje kiedy nawet. sa to krotkie drzemki paro-minutowe. Zaczyna sie od delikatnych zawrotów glowy poprzez rozdwojenie obrazu. I nagle pyk, i juz spie. Troche mnie to meczy bo tak naprawde nie jestem zmeczony. Kazdy weekend taki.

WItam, to jest normalna reakcja organizmu na stres, który prawdopodobnie odczuwa Pan w pracy. Głęboki relaks bardzo łatwo zamienia się w sen.
Moim zdanie wszystko jest OK, jednak w trakcie weekendu mógłby Pan pójść do siłowni, pobiegać czy pójść do kina - jednym słowem coś przedsięwziąć.
Pozdrawiam

Szanowny Panie,

proszę skontaktować się z psychologiem klinicznym. Taki specjalista po przeprowadzeniu dogłębnego wywiadu powinien skutecznie Panu pomóc.

Proszę także wypróbować trening autogenny Schulza.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl