Jak pomóc sobie z uczuciem rozbicia emocjonalnego?

Witam,mam 20lat i właśnie w czerwcu tego roku kończę naukę w ZSZ.Jestem rozbita emocjonalnie mam huśtawkę nastrojów raz mam moc przenoszenia wszystkiego a innym razem jest mi wszystko obojętne.Dodam,że mój stan zaczął się nagle pogarszać w sierpniu 2016kiedy to zaczęłam byc placzliwa,wszystko mnie denerwowalo i trafiłam do szpitala psychiatrycznego po kłótni z szefem.Po pobycie tam bylo lepiej,ale teraz znowu to samo nw co mam robic.

Jest Pani w świetnym wieku do podjęcia psychoterapii. W tym wieku zazwyczaj najłatwiej jest dokonywać zmian w swoim życiu i przepracowywać swoje emocje. Myślę że warto poszukać sobie dobrego psychoterapeuty, przepracować swoje problemy i układać dalsze życie bez obciążeń.

Pozdrawiam Panią.

Dzień Dobry Pani,

Należałoby rozważyć podjęcie pracy z psychologiem, żeby mogła Pani dotrzeć do przyczyny Pani emocjonalnego rozbicia (do czego Panią bardzo zachęcam).

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu - w ramach NFZ-tu.

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Szanowna Pani,

po pobycie w Szpitalu Psychiatrycznym należało podjąć psychoterapię, dzięki której miałaby Pani szansę dowiedzieć się więcej o swojej duszy.
Pozytywne jednak jest teraz to, że potrafi się Pani przyznać do swojego strachu i słabości. Ten komunikat już nam na coś wskazuje; warto zdać sobie z tego sprawę. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem w Pani obecnej sytuacji byłoby podjęcie regularnej psychoterapii i zobaczenie się dokładnie taką jaką Pani jest. Bo ma Pani prawo być taką jaką Pani jest i nie musi się Pani starać za wszelką cenę być taka, jaką chcieliby Panią widzieć inni! To przede wszystkim.

Proszę być sobą :) Bo dopiero wtedy będzie miała Pani szansę zobaczyć jaka Pani naprawdę jest i dopiero wtedy będzie Pani mogła zmienić się na lepsze.

Serdecznie Panią pozdrawiam i zachęcam do podjęcia psychoterapii w Pani miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Rozumiem, że skoro była Pani w szpitalu to postawiono jakąś diagnozę?
Takie rozdwojenie i wpadanie ze skrajności w skrajność może świadczyć o zaburzeniach dwubiegunowych. Jednakże nie znam Pani przypadku i nie chcę stawiać diagnozy przez internet.
Jest Pani ciężko. Nieustanne uczucie huśtawki nastrojów jest wyczerpujące.
Warto zgłosić się do psychoterapeuty na regularne sesje terapeutyczne, które umożliwią Pani lepsze zrozumienie swoich stanów i pracę nad poprawą samopoczucie i sposobu funkcjonowania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA