Jak pomóc bliskiej osoby z zaburzeniami emocjonalnymi?

Witam mam duży problem ze swoim partnerem...mam podejrzenia u niego co do zaburzeń emocjonalnych, kilka krotnie już mu o tym wspominalam, ale on chyba twierdzi,że to ze mną dzieje się coś nie tak...i we mnie jest problem..bardzo chciałabym mu pomóc..proszę o jakieś wskazówki pozdrawiam 
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Dzień dobry.

Czasami niepodobające się nam zachowanie innej osoby niejako daje nam przyzwolenie do określenia tej osobie jakieś choroby, zaburzenia, nieprawidłowości. Żeby stwierdzić jedno z wymienionych trzeba być w tej dziedzinie specjalistą, który swoją hipotezę potwierdzi wywiadem i odpowiednim badaniem.
Proponuję porozmawiać z partnerem o Pani uczuciach, potrzebach, oczekiwaniach i wątpliwościach dotyczących jego zachowania.
Ponadto można zachęcić go do wizyty u psychoterapeuty, albo Pani razem z partnerem może się udać na psychoterapię par.

Życząc wszystkiego co szczęściem zwą,
Dariusz Pysz-Waberski

0

Witam,

Niestety bez konkretnych przykładów ani na odległość nie da się diagnozować czy są to zaburzenia emocjonalne. Jeśli mąż nie zgadza się na wizytę u psychologa, proszę skorzystać z pomocy psychologa samodzielnie czy zwiększyć swoją wiedzę na temat tego co dzieje się w Waszym życiu, jak reagować oraz czego rzeczywiście dotyczy problem.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii dla par. Razem porozmawiać o sytuacji, wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry. Nawet jeżeli Pani partner rzeczywiście ma problemy z emocjami, to nie da się pomóc osobie, która ani nie widzi problemu, ani nie chce nad nim pracować. Może Pani próbować z nim rozmawiać i go zachęcać do kontaktu ze specjalistą, można skorzystać z terapii dla par. Być może powinna się też Pani zastanowić, na ile kłopotliwe są dla Pani zachowania partnera, czy jest Pani w stanie zaakceptować go takim, jakim jest, czy też należałoby rozważyć rozstanie i zbudowanie satysfakcjonującego związku z kimś innym.
Pozdrawiam, Natalia Słowik
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 4-letniego kursu psychoterapii psychodynamicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy