Czy stosowanie leków przeciwdepresyjnych może uchronić przed chorobą?

Witam. Ostatnio pisała, że nie chce brać leków tylko chodzić do psychologa. Powoli nie dary bez leków. Nie potrafię się rano obudzić, w ciągu dnia tak do ok 20 jestem senna, a po 20 senność mija i nie spie do 1, 2- nie zależnie czy w ciągu dnia spie czy nie. Rożnie. Łatwo się denerwuję, z błahych powodów potrafię płakać. Mam kłopoty z koncentracja i pamięcią. Po stresujących chwilach nieraz boli mnie głowa (neurolog stwierdził napięciowy ból głowy). Czy leki uchronią mnie przed depresją?

Dzień dobry.

Proponuję Pani wizytę u psychiatry celem leczenia psychofarmakologicznego, a także u psychoterapeuty.

Życzę odwagi i sukcesów,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na pojawiające się zaburzenia depresyjne stąd wskazana konsultacja psychiatryczna aby rozpocząć farmakoterapię oraz kontynuowanie spotkań z psychologiem/ rozpoczęcie terapii.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Dzień dobry. Obawia się Pani, że może zachorować na depresję, tymczasem już widać pewne niepokojące objawy. Należy zgłosić się do lekarza psychiatry, aby Panią zdiagnozował, a następnie przepisał leki - zwłaszcza, że sama Pani czuje, że już nie daje rady. Jednocześnie proszę kontynuować terapię u psychologa, a jeśli jeszcze takowej Pani nie podjęła, to jak najszybciej zacząć.
Pozdrawiam, Natalia Słowik
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA