Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosowanie leków przeciwdepresyjnych może uchronić przed chorobą?

Witam. Ostatnio pisała, że nie chce brać leków tylko chodzić do psychologa. Powoli nie dary bez leków. Nie potrafię się rano obudzić, w ciągu dnia tak do ok 20 jestem senna, a po 20 senność mija i nie spie do 1, 2- nie zależnie czy w ciągu dnia spie czy nie. Rożnie. Łatwo się denerwuję, z błahych powodów potrafię płakać. Mam kłopoty z koncentracja i pamięcią. Po stresujących chwilach nieraz boli mnie głowa (neurolog stwierdził napięciowy ból głowy). Czy leki uchronią mnie przed depresją?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Problem depresji w medycynie paliatywnej

Witam,

zalecana jest szczegółowa diagnostyka - konsultacja psychiatryczna i ukierunkowane leczenie, ponieważ objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne - zalecana jest farmakoterapia, w celu uregulowania nastroju i poziomu serotoniny w mózgu i równolegle leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na pojawiające się zaburzenia depresyjne stąd wskazana konsultacja psychiatryczna aby rozpocząć farmakoterapię oraz kontynuowanie spotkań z psychologiem/ rozpoczęcie terapii.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Jeżeli objawy które Pani opisuje wskazują na zaburzenia depresyjne lekarz zdecyduje o podjęciu leczenia farmakologicznego. Czasami psychoterapia powinna być wspierana przez leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry. Obawia się Pani, że może zachorować na depresję, tymczasem już widać pewne niepokojące objawy. Należy zgłosić się do lekarza psychiatry, aby Panią zdiagnozował, a następnie przepisał leki - zwłaszcza, że sama Pani czuje, że już nie daje rady. Jednocześnie proszę kontynuować terapię u psychologa, a jeśli jeszcze takowej Pani nie podjęła, to jak najszybciej zacząć.
Pozdrawiam, Natalia Słowik
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz 4-letniego kursu psychoterapii psychodynamicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy