Czy zmęczenie, senność, płaczliwość i rozdrażnienie to depresja?

Czy ja cierpię na depresję? Jestem zniechęcona, zmęczona, senna, płaczliwa, drażliwa. Nie wierzę w siebie i swoje możliwości. Nic mnie nie cieszy. Czuję się bardzo samotna i niezrozumiana. Trudno jest mi się zmotywować do najprostszych codziennych czynności. Mam dość takiego samotniczego życia. Próbowałam to zmienić, ale spotkało mnie tylko rozczarowanie, co jeszcze bardziej podcięło mi skrzydła. Nie wierzę, że ułożę sobie życie. Do tego doszły problemy w pracy. Czuję, że doszłam do ściany.

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na przewlekający się stan prodepresyjny, proszę nie czekać...
Zachęcałabym Panią do pracy terapeutycznej z psychologiem.
Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Czy to depresja? Bardzo możliwe.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Z całą pewnością opisane przez Panią objawy skłaniają
do dokładniejszego badania w kierunku depresji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani psychoterapię.
Depresja jest schorzeniem całego organizmu.
Często towarzyszy jej obniżony nastrój, utrata radości życia,
obniżona samoocena, negatywne myślenie o sobie,
pesymizm, rezygnacja, spowolnienie psychoruchowe,
brak motywacji do działania, trudności z podejmowaniem
decyzji
, trudności z realistyczną oceną swojej sytuacji
życiowej i wiele innych objawów, których nie można
lekceważyć ze względu na poważne konsekwencje.
Dlatego zachęcam Panią do niezwłocznego podjęcia
psychoterapii, w wyniku której odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, aby zdiagnozować zaburzenia depresyjna niezbędna jest dłuższa rozmowa i wizyta u lekarza psychiatry. Proszę skorzystać z pomocy w poradni zdrowia psychicznego i psychoterapii. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Aby uzyskać szybką, bezpłatną pomoc psychologiczną może Pani skorzystać z pomocy w ośrodku interwencji kryzysowej, MOPR, lub w prywatnym gabinecie. Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem psychiatrą i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam ciepło

Witam,

Objawy, które Pani opisuje mogą być wstępem do rozwinięcia się depresji. Należy jednak pamiętać, że Depresja jest zaburzeniem, stąd też jej diagnoza nie może opierać się tak szczątkowych informacjach i stwierdzona może być przy bezpośrednim wywiadzie ze specjalistą. Mimo iż można wspierać się farmakologicznie, najczęściej problem nie wynika z samego funkcjonowania organizmu, ale z psychiki stąd też warto podjąć psychoterapię, do której Panią zachęcam i zalecam niezwlekanie ze skorzystania z pomocy.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek