Czy to objawy depresji czy zwykłego rozdrażnienia?

nie mogę odnależć siebie,ciąglę jestem rozdrażniona,nic mnie nie cieszy,mój stan psychiczny jest obciążony,i rzeczy które zawsze mnie cieszyły od prawie dwóch lat jestem jakby w innym ciele.Dwa lata temu miałam silne uderzenia goraca,zrobiło mi sie ciemno w oczach i myślałam że umre,lekarze dali mi skierowania na tomograf głowy i nic nie wskazuje bym neurologicznie była chora.Czy mam depresję?ciągłe bule głowy,trzęsiawki i zawroty głowy mnie wykańczają w życiu codziennym!!!

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Aby stwierdzić zaburzenia depresyjne lub lękowe potrzebne jest więcej informacji, dłuższa rozmowa. Pomoc psychologiczna na pewno będzie korzystna bez względu na przyczynę Pani objawów. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Poprzez serwis internetowy nie jest możliwe rzetelne zrozumienie Pani i postawienie diagnozy oraz zaproponowanie odpowiedniego rozwiązania. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego. Jeśli uzna za stosowne, to pokieruje Panią na konkretne badania czy do konkretnych specjalistów. Jeśli opisywane i doświadczane przez Panią dolegliwości nie znajdą uzasadnienia w stanie Pani organizmu, przyczyna może mieć podłoże psychologiczne. Jeśli tak się okaże, gorąco zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Kilka początkowych wizyt pozwoli ustalić co się dzieje i ewentualnie jakiego rodzaju pomoc będzie dla Pani najbardziej skuteczna. Współczesna psychoterapia i psychiatria są bardzo skuteczne.
Pomoc znajdzie Pani w gabinetach prywatnych, ale także na przykład w Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Życzę sukcesu na drodze do zdrowienia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią
Z pewnością nie są to objawy zwykłego rozdrażnienia.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia
depresyjne
. Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja jest schorzeniem całego organizmu.
Często towarzyszy jej obniżony nastrój, utrata
radości życia, obniżona samoocena, negatywne
myślenie o sobie, pesymizm, rezygnacja,
spowolnienie psychoruchowe, brak motywacji
do działania, trudności z podejmowaniem decyzji,
brak apetytu, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu
i wiele innych objawów psychologicznych
a także somatycznych.
Nieleczona depresja wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Aby całkowicie wyleczyć depresję,
należy podjąć psychoterapię.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl