Jak opanować płaczliwość i problemy ze snem?

Od 1,5roku jestem płaczliwa,pojawiają się problemy ze snem(nie potrafię zasnąć lub śpię bardzo długo).Często całymi dniami miewam myśli samobójcze.Trwa to zazwyczaj kilka tygodni, później zwykle jest trochę lepiej.Nie jestem w stanie podjąć normalnej pracy(pracuję dorywczo),samo myślenie o tym powoduje u mnie lęk.2 razy zrezygnowałam z rozmowy o pracę w zawodzie,miałam duże szanse ją dostać.Miałam wtedy jakby atak paniki i zrezygnowałam.Choruję też na Hashimoto, dawka leku jest dobrana.Co robić?

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać, zachęcam Panią do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno – lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji z psychologiem lub z psychiatrą, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do bliskiej koleżanki ,
kogoś z rodziny lub wykorzystać Całodobowy Telefon
Zaufania nr 81 534 60 60 lub Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych
w Kryzysie Emocjonalnym nr 116 123.
Przede wszystkim ważne jest to, aby jak najprędzej podjęła Pani
leczenie, psychoterapię. Proszę nie zwlekać.
Aby skutecznie wyleczyć problemy ze snem, zaburzenia depresyjne
i ataki paniki, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Konieczna jest bezzwłoczna konsultacja z psychologiem,
psychoterapeutą lub z lekarzem psychiatrą.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl