Zaburzenia depresyjne po leczeniu Interferonem

Witam mam 33 lata , po leczeniu interferonem rozpoczęły sie u mnie problemy depresyjne. Nie leczyłem tego jednak, uważając ze dam sobie radę. Od prawie roku widzę ze stopniowo dochodzą: wycofanie, cheć przebywania w sobie wewnętrznie, dziwne poczucie leku zwiazane z oczekiwaniem na kogoś, wyostrzenie słuchu. Przebudzenia nocne. Proszę o poradę , boję sie wizyty u psychiatry i stygmatyzacji społecznej.

Witam. Proszę się nie bać wizyty u psychiatry - lekarz jak każdy inny. I przecież nie musi się Pani chwalić, że rozpoczęła leczenia psychiatryczne. Objawy, które Pani opisała faktycznie mogą wskazywać na depresję. Myślę, że warto umówić się na konsultację i do psychiatry, i do psychoterapeuty. Pozdrawiam