Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pustka w głowie, zaburzenia pamięci, lęki i wyostrzenie dźwięku a leczenie interferonem

Witam ściśle pytanie leczenie interonem ze względu na wzw c udane w trakcie niego występowały epizody depresyjne, ale to podobno normalne. Jestem 2 lata po leczeniu interferonem. A dopiero od roku dziwnie sie zachowuje tzn z otwartego zamknięty, pustka w głowie, zaburzenia zapamiętywania (a jestem nauczycielem) .Oczekiwanie jakby na kogoś, lek szczególnie nocny, i wspomniane zaostrzenie słuchu z wydawać by sie było nie znaczącego dźwięku słyszę więcej. Co to może być? Proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, a także z lekarzem psychiatrą. Celna diagnoza byłaby kluczowa w podjęciu leczenia, które pozwoli na powrót do normalnego funkcjonowania.
Podobne objawy mogą wskazywać na zaburzenia psychiczne (np z kręgu psychoz lub depresji), moze także byc wynikiem stresu lub zmian w obszarach mózgu (czy ucisku na jakiś obszar mózgu). Konkretna diagnozę można jednak postawić dopiero po wnikliwym badaniu oraz zebraniu wywiadu.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy