Czy podniesione IGE może świadczyć o chorobie układu nerwowego?

Witam serdecznie, Mam 27 lat i od 3-4 lat problemy z ukladem nerwowym (roznego rodzaju; klocia na ciele, poranna drgania wizji, piski w uszach, staly brak snu, zachwiania rownowagi mniejsze lub wieksze...). Dodam ze test u neurologa przechodze zawsze bez problemu. Mam dwa pytania: 1. Czy po regularnym corocznym rezonansie ktory jest czysty, moge byc narazony na jakas powazniejsza chorobe neurologiczna? 2. Czy podniesione IGE (300) moze swiadczyc o jakiejs chorobie ukladu nerwowego? Dziekuje.

Szanowny Panie,

objawy jakie Pan opisuje charakterystyczne są dla
zaburzeń psychosomatycznych, czyli chorób ciała, których źródeł należy szukać w psychice. Ciało i psychika są ze sobą ściśle powiązane. Jeśli przeżywa Pan stres, napięcie, wtedy natychmiast na takie sytuacje reaguje ciało i jest to zwykle najsłabsze jego ogniwo, np. konkretny układ czy narząd.

Zaburzenia psychosomatyczne są dość specyficzne, dlatego sugeruję aby udał się Pan na konsultację do psychologa klinicznego, który powinien pomóc Panu rozwiązać ten problem.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl