Jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi po podaniu radioaktywnego jodu?

Witam. Trzy tygodnie temu miałam podany jod radioaktywny, drugi raz. Pierwsza dawkę miałam ponad pół roku temu. Nie zadziałała. Wtedy leczenie przeszłam bezobjawowo. Po drugiej dawce wystąpił u mnie ból szyi ale nie zbyt duży głównie przy jej rozciaganiu. Natomiast od tygodnia ból znacznie sie zwiększył w ciągu dnia jest taki sam jak wcześniej natomiast w nocy staje się nie do wytrzymania. Wystąpiła tez bezsenność. Co może być przyczyna?

Szanowna Pani,

przez Internet trudno jednoznacznie stwierdzić jaka jest przyczyna Pani dolegliwości. Sugerowałabym porozmawiać z dobrym psychologiem klinicznym, psychoterapeutą w Pani miejscu zamieszkania. Zdarza się bowiem, że człowiek nieświadomie współtworzy chorobę lub w jego życiu dzieje się coś niepokojącego i wówczas pojawiają się objawy psychosomatyczne, które mogą mieć miejsce w psychice.

Wiemy, że długotrwały, przewlekły stres ma znaczący wpływ na osłabienie niektórych organów ciała, które mogą np. boleć. Kolejna rzecz to to, że stres w powiązaniu z pewnymi predyspozycjami fizjologicznymi może prowadzić do zaburzeń psychosomatycznych.

Proszę skorzystać z bezpośredniej wizyty u doświadczonego psychologa w Pani miejscu zamieszkania lub skontaktować się ze mną.
Pracuję także przez Skype i udzielam konsultacji telefonicznych.

Serdecznie pozdrawiam!
mgr Magdalena Nagrodzka

PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl