Lęk, że stanie się coś złego

Witam. Moje lęki zaczęły się 2 miesiące temu i są bardzo częste i uporczywe. Chciałbym nadmienić, że nie była to żadna stresująca sytuacja ani sytuacja, w której czułem się jakoś zagrożony.

Gdy pierwszy raz dopadł mnie ten lęk miałem wrażenie, że stanie się coś złego i nie poptrafiłem tego wyjaśnić nikomu, teraz są one częste, lecz już nie takie silne - mam tylko wrażenie, że to miało już miejsce (tak jak bym przeżywał déjà vu, tylko są to myśli, że zaraz coś się stanie). Proszę o pomoc, bo nie wiem, co mi dolega.

Witam!

Myślę, że w tej sytuacji warto zasięgnąć porady lekarza psychiatry, ponieważ pojawienie się lęków może być związane z rozwojem poważniejszych zaburzeń psychicznych. Lekarz będzie mógł Cię zbadać i sprawdzić, dlaczego wystąpiły opisane objawy oraz jak je leczyć. Zastosowanie się do porad lekarza pozwoli szybko powrócić do zdrowia.

Pozdrawiam

Szanowny Panie,

potrzebuje Pan psychoterapii u doświadczonego psychologa. Proszę poszukać specjalisty w Pana miejscu zamieszkania.

Udzielam także konsultacji telefonicznych oraz pracuję przez Skype, jeżeli będzie czuł Pan taką potrzebę.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl