Powieka lekko zasłaniająca oko a możliwość wykonania kolejnej operacji

Urodziłam się z opadającą powieką oka, w wieku 6 lat miałam przeprowadzoną operację, gdyż powieka mogła opaść zupełnie i zakryć oko. Operacja zakończyła się sukcesem, jednak z czasem jej skutkiem była wada wzroku. Teraz mam 21 lat, został ślad po operacji a sama powieka lekko zasłania oko. Czy jest możliwość wykonania kolejnej operacji w celu uzyskania normalnego wyglądu powieki? Czy jest ona traktowana jak zwykła operacja plastyczna? Ile kosztuje ? Gdzie warto ją wykonać? Jakie jest ryzyko?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza okulisty, który oceni możliwość wykonania ponownego zabiegu. Do poradni okulistycznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Proponuję w Lublinie. Należy ocenić ruchomość powieki,oraz ile powieka zasłania źrenicę. Jeśli nie zasłania to nie ma powodu operować ponownie. Nie mówię o wyglądzie, tylko o funkcji i na tym należy się skupić/ pamiętaj M. jackson/ Pozdrawiam