Czy mogło nastąpić uszkodzenie gałki ocznej?

dzień dobry, czy przy niedostatecznej osłonie oczu w trakcie wykonywania zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym w okolicach oczu - kurze łapki, delikatnie poniżej dolnej powieki oraz pod linią brwi (bez gogli, oczy osłonięte gaziczkami, tak że widziałam przez powieki poświatę, dolne powieki mam wrazenie zupełnie odkryte), oczy miałam cały czas zamkniętę - czy mogło nastąpić uszkodzenie gałki ocznej ? Czy przy laserach ablacyjnych frakcyjnych faktycznie ryzyko jest znikome i istnieje tylko gdyby oko było otworzone, więc zabieg może być równie dobrze wykonywany bez konieczności zakłądania gogli ? Czy to prawda ? Bardzo proszę o odpowiedz. Z wyrazami szacunku

Dzień dobry, przy zabiegu laserem frakcyjnym nie trzeba zabezpieczać oczu okularami, ponieważ ten rodzaj wiązki laserowej nie uszkodzą wzorku.

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Sobczyńska