Badanie USG gałki ocznej

Na usg gałki ocznej wyszły mi echa z proliferacji szklistkowo-siatkówkowej. Lekarz nie tłumaczył mi co to jest, zdawkowo powiedział, że "jest zadowolony z badania". W internecie czytam, że to groźny stan, grozi odwarstwieniem siatkówki. Jestem po fotokoagulacji siatkówki na obwodzie. Czy powinnam się martwić? Skąd te proliferacje? Czy to powikłania po laserowej fotokoagulacji? Dodam, że laser miałam na oba oczy a te proliferacje są tylko w jednym oku. Oprócz tego stwierdzono męty.Jestem załamana

Witam.tak jak juz pisałam Proliferacje powodują otwory a laserowa koagulacja zabezpiecza otwór przed odwarstwieniem siatkówki. Obwodów laserowa koagulacja w zasadzie zabezpiecza siatkówki w obu oczach. Proszę myśleć pozytywnie. Pozdrawiam serdecznie